Загрузка...

Як захистити тварин від паразитів?

Як захистити тварин від паразитів?
Як захистити тварин від паразитів?

Думка фахівця:

Господарі своїх вихованців повинні бути особливо уважні та приділити питанню захисту здоров'я своєї тварини достатньо уваги. Тому, щоб щоразу при виході з дому не побоюватися за здоров'я ваших улюбленців, необхідно своєчасно захистити їх від «непрошених гостей»!

З настанням теплого періоду часу активність проявляють різні види комах, які є переносниками небезпечних збудників, вірусів, що провокують інфекції у тварин. Паразити, зокрема блохи, кліщі, гельмінти (глисти), комарі, мухи завдають маси неприємностей тваринам. Існують ектопаразити – ті, що живуть на тварині (блохи, кліщі) та ендопаразити – це паразити, які живуть всередині тварини (глисти). Щоб запобігти зараженню і для боротьби з паразитами, що з'явилися, випускають кілька видів препаратів і засобів, що відрізняються за принципом застосування і способом нанесення. Серед них шампуні, краплі, спреї, присипки, таблетки та нашийники.

Чим небезпечні блохи?

Сама блоха не несе небезпеки, крім алергічної реакції. При укусі блохою тварини вона разом зі своєю слиною впорскує алерген. При цьому з'являється свербіж та почервоніння. Тварина може розчесати місце укусу до появи рани. Від укусів бліх також можна заразитися глистною інвазією. Тому необхідно обробляти тварин від бліх, таким чином ви захистите тварину ще й від глистів.

Небезпека для тварин, які несуть кліщі.

Кліщ, сам по собі, не небезпечний. Він може вкусити і відвалитися, а тварина нічого не відчує. Але також кліщ може переносити зі своєю слиною захворювання, які становлять для життя собак і котів найбільшу небезпеку. Тому після кожної прогулянки вихованця потрібно його оглянути: кліщі люблять місця біля очей та вух, під лапами, у пахвинній ділянці та на животі. Кліща, що присмоктався, видаляють за допомогою пінцета або спеціального пристосування, захоплюючи комаху якомога ближче до хоботка і обертаючи навколо своєї осі.

Гельмінти (глисти) у тварин.

Всі тварини, не дивлячись на їхнє місце життя і комфортні умови, схильні до зараження гельмінтами. Наявність глистів в організмі протікає безсимптомно. Вони не лише шкодять здоров'ю тварин, а й передаються людям. Тому обов'язково потрібно подбати про те, щоб вся сім'я, особливо діти, старанно мили руки після спілкування з тваринами. І не дозволяйте нікому цілуватися з собакою або котом – яким би сильним не було кохання.

Методи профілактики паразитів у тварин

Організм домашнього вихованця може бути заражений декількома видами паразитів, тому обробляти тварину потрібно і від зовнішніх, і внутрішніх паразитів. Існує кілька способів захисту тварин від паразитів.

1. Від бліх та кліщів допоможуть:
  • Спеціальні шампуні дозволяють тварині позбутися паразитів і відлякати їх на деякий час. Вони підходять і собакам, і котам, а не лише захищають від паразитів, а й роблять шерсть здоровою та блискучою.
  • Краплі для зовнішнього застосування. Краплі наносять на холку тварини і препарат поступово розподіляється по поверхні тіла. Перевага такого препарату ще й у тому, що ні собака, ні кіт не зможуть дістати язиком до місця нанесення речовини, відповідно отруїтися вони не можуть.
  • Нашийники дуже ефективний додатковий засіб захисту та профілактики від паразитів.
  • Таблетки — це нова форма застосування засобів від паразитів. Після прийому препарат швидко всмоктується у шлунок та починає діяти 2-3 години. Безпечні для тварин.
  • Спреї та присипки. Вони добре підходять для обробки речей тварин, їхніх будиночків, місця-лежанки, а також для килимів та підлоги в будинку. Вони знищать не лише бліх, вошей, кліщів, власоїдів, а й їхні личинки.

Для захисту тварин від паразитів рекомендується застосовувати комплексний захист. Наприклад нашийники потрібно поєднувати з іншими засобами: краплями, спреями та шампунями. За таким підходом йде повний захист улюбленця з голови до кінчика хвоста.

2. Від гельмінтів (глистів) допоможуть:
  • Таблетки. Більшість таблетованих препаратів діють проти основних груп глистів. Є комбіновані таблетки від зовнішніх та внутрішніх паразитів. Крім бліх та кліщів, вони діють на круглих гельмінтів та мікрофілярій
  • Сиропи. Для тварин малої ваги буває зручно використовувати сиропи.
  • Краплі на холку. Один із зручних методів проти паразитів. Існують краплі комплексної дії, які діють на бліх, кліщів та глистів. Рекомендовано проводити обробку тварин від глистів раз на квартал. І найголовніше — при використанні засобу або препарату від бліх, кліщів або глистів, потрібно обов'язково дотримуватися інструкції із застосування, так як в ній зазначено дозування препарату виходячи з виду тварини, її віку та ваги, а також умов проживання. Подбайте про здоров'я вашого четверолапого друга заздалегідь!

#блохи
#кліщі
#глисти
#профілактикавідпаразитів
Поділитись у соцмережах:
Вверх